Informacija

 

Gruodžio 18 d. Ignalinoje vyko Kalėdinis moterų salės futbolo turnyras, dalyvavo Vilniaus (dvi komandos), Šiaulių, Švenčionių, Ignalinos komandos. Trečiąją vietą iškovojo Vilniaus STAR-1 komanda, antrąją – Šiaulių miesto atstovės ir nugalėjo Ignalinietės. Komanda nugalėtoja buvo apdovanota taure ir medaliais, prizininkės – medaliais. Taip pat buvo apdovanotios nominantės: geriausia puolėja, geriausia gynėja, geriausia vartininkė. Jomis tapo: Sonata Vanagaitė (Šaiuliai), Adrija Skudutytė (Ignalina), Nika Tofan (Vilnius).

 

Apie 250 pradinukų vėl džiaugiasi nemokama galimybe mokytis plaukti Ignalinos baseine. Ignalinoje įsteigta VšĮ Aukštaitijos plaukimo-triatlono akademija, bendradarbiaudama su Lietuvos plaukimo federacijos ir informacijos biuru, jau vienuoliktus metus dalyvauja projekte ,,Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ bei suteikia galimybę mokytis plaukti net keturių savivaldybių vaikams. Šiemet švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė finansavimą net 10 000 Lietuvos antrokėlių. 

Ignalinos baseine rytais mokomi plaukti vaikai iš Švenčionių, Švenčionėlių, Pabradės, Vidiškių, Didžiasalio ir be abejo Ignalinos. Šiuo metu baigiasi pirmas 18 pamokų ciklas, kuriame pradinukai nugalėjo vandens baimes, išmoko kvėpavimo, slinkimo, kojų ir rankų judesių pratimų. Kai kurie jau išmoko plaukti be pagalbinių priemonių, nušokti nuo bokštelio gilioje baseino vietoje ir ištraukti nuo dugno skęstančius žaisliukus. Paskutinėje pamokoje vaikai buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis prie atvirų vandens telkinių ir jiems įteiktos spalvingos skrajutės.

Akademijos vadovas ir treneris Eugenijus Rakitinas džiaugiasi ir didžiuojasi, kad projekte dirba buvusios jo auklėtinės: Dovilė Mikoliūnaitė – Lietuvos plaukimo sporto meistrė, Lietuvos čempionė ir Evita Mudėnaitė – kandidatė į plaukimo meistrus, Lietuvos čempionato prizininkė.

Aukštaitijos plaukimo-triatlono akademija vis glaudžiau bendradarbiauja su savivaldybėmis, kurios finansiškai prisideda prie antrų klasių mokinių pavasarinių pamokų tęstinumo. Džiugu, kad šiemet į šį projektą įtraukta Zarasų rajono savivaldybė, tuo tarpu Ignalinos ir Švenčionių rajonų bei Visagino savivaldybės patvirtinusios mokymo plaukti programą savo strateginiuose planuose. Savivaldybių vadovybės, tarybos nariai vis labiau supranta šios programos reikšmingumą ir naudingumą vaikams, todėl yra minčių plėsti šią programą trečiokams ir ketvirtokams. Pirmoji šį žingsnį jau šiemet žengė Visagino savivaldybė, skyrusi papildomą finansavimą savo mokyklų trečiokams. ,,Tikimės, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir kitos savivaldybės, nes baseinai rytais tikrai būna tušti bei čia yra puiki proga vaikams toliau tobulinti savo plaukimo įgūdžius“, – sako akademijos vadovas. Eugenijus Rakitinas mano, kad pradinukams (antrų – ketvirtų klasių mokiniams) gerai būtų turėti bent 100 plaukimo pamokų ciklą po kurio vaikai jau drąsiai galėtų nuplaukti bent 400 m atstumą be sustojimo.

Pradinukų auklėtojos taip pat labai teigiamai atsiliepia apie šią iniciatyvą:

,,Antrokėlių tėveliai patenkinti, kad jų vaikučiai turėjo galimybę mokytis plaukti. Mokiniai džiaugėsi, kad trenerės labai šaunios, tolerantiškos ir draugiškos. Visada individualiai paaiškindavo kaip reikia elgtis vandenyje plaukimo metu. Pastabų tikrai neturime. Garsiai sakome A Č I Ū !“, – sako Pabradės Ryto gimnazijos 2a klasės mokytoja Danutė Godliauskienė.

,,Manau, šie plaukimo užsiėmimai yra labai naudingi vaikams. Daugeliui iš jų, tai pati linksmiausia pamoka. Trenerės Dovilė ir Evita labai profesionaliai atlieka savo darbą, nes pačios buvusios aukšto lygio plaukikės. Labai lauksime pavasario bei šių pamokų antrosios dalies. Manyčiau, kad būtų puiku jeigu pradinukams plaukimo projektas būtų tęsiamas trečioje ir ketvirtoje klasėse“, – teigia Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos 2a klasės mokytoja Dalia Marcinauskienė.

 

Ignalinos „Vilkakalnis“

Ignalinos „Vilkakalnio” 2022m. namų rungtynių datos:

 1. 2022-11-26 14:00 val. „Vilkakalnis“ – „Ukmergės SC“
 2. 2022-12-03 14:00 val. „Vilkakalnis“ – „VKM – Vilma“
 3. 2022-12-10 14:00 val. „Vilkakalnis“ – „Birštonas – Vilasta“
 4. 2022-12-17 14:00 val. „Vilkakalnis“ – „Druskininkai“

Susitikimai vyks Ignalinos sporto ir pramogų centre. Komandos sudėtį bei pilną RKL rungtynių tvarkaraštį galite rasti čia.

 

Patvirtintos Ignalinos rajono turizmo informacijos centro (TIC ir Ignalinos sporto ir pramogų centro) teikiamų paslaugų kainos. Poreikis tvirtinti naujas kainas atsirado padidėjus energijos ir įsigyjamų medžiagų, žaliavų kainoms, taip pat didėjant darbo užmokesčiui. Sprendimas įsigalios nuo spalio 24 dienos.

Esant tam tikroms sąlygoms, paslaugoms numatyta suteikti 15 procentų nuolaidas:

 • sudarius atskiras bendradarbiavimo sutartis su juridiniais asmenimis, teikiančiais turizmo paslaugas Ignalinos rajono savivaldybėje;
 • akcijoms sporto ir pramogų centro patalpose;
 • parduodant paslaugas per kitas įmones (pagal sudarytas sutartis).
 1. Vaikai iki 3 metų įleidžiami nemokamai.
 2. „Bronzinis“ (galioja 1 mėn.), „Sidabrinis“ (galioja 3 mėn.), „Auksinis“ (galioja visą sezoną) abonementai suteikia teisę vieno apsilankymo metu naudotis paslauga 3 val.
 3. Paslaugomis naudojantis ilgiau negu nustatyta, papildomas mokestis skaičiuojamas proporcingai viršytam laikui. Ši nuostata taikoma ir pagal abonementinio mokesčio tarifą paslaugomis besinaudojantiems lankytojams.
 4. Neįgaliems vaikams taikyti 30 procentų nuolaidą nuo vaikams patvirtintų kainų.
 5. Pola kortelės turėtojams taikyti 50 procentų nuolaidą nuo patvirtintų baseino paslaugų kainų.
 6. Prekėms, skirtoms perparduoti Sporto ir pramogų centre, taikomas 25 procentų antkainis.
 7. Šeimoms (2 suaugę ir 1 ir daugiau vaikų) vienkartiniams apsilankymams taikyti 20 procentų nuolaidą nuo patvirtintų baseino paslaugų kainų.

Abonementinis mokestis suteikia teisę naudotis paslauga 4 kartus po 1 val. ir galioja 1 mėnesį. Treniruoklių salės abonementinis mokestis suteikia teisę naudotis paslauga 4 kartus po 2 val. ir galioja 1 mėnesį.

 

Sūkurinės vonios

Ignalinos sporto ir pramogų centras nuo spalio 20 dienos kviečia ignaliniečius ir svečius apsilankyti baseine ir pasimėgauti atnaujintomis ir naujomis pirtimis bei sūkurinėmis voniomis. Pasiplaukiojus baseine bus galima pasikaitinti ir maloniai atsipalaiduoti net 5-iose pirtelėse: druskų garinėje, aromatinėje, saunoje, lietuviškoje ir turkiškoje. Vietoj buvusios vienos dabar veikia dvi masažinės sūkurinės vonios. Vienoje jų kunkuliuoja mineralinis, kitoje – gėlas vanduo. Skiriasi ir vonių vandens temperatūra. Ji pritaikyta ir tiems, kas mėgsta šiltesnį,  ir kiek vėsesnį vandenį.

Turbūt labiausiai visus sudomins visiškai naujai įrengta druskų garinė pirtis. Šioje itin drėgnoje pirtyje lankytojai pajus visas naudingąsias druskos savybes. Esant didelei druskos ir garų koncentracijai pasireiškia osmosinis efektas – medžiagų apykaitos skysčiai smelkiasi per odą į labiau druskos prisotintą zoną ir taip kūnas valosi nuo šlakų, o oda aprūpinama mikroelementais. Malonu atsipalaiduoti ir aromatinėje pirtyje, kur pro sienoje įrengtą vamzdelį bus leidžiamas garas su specialiais kvapais.  Nebeliko pavadinimo ,,Rusiška pirtis“, dabar tai bus tiesiog lietuviška pirtis. Čia vandenį ant akmenų ir toliau pagal poreikį galės užsipilti patys lankytojai. 

Kaip sakė Turizmo informacijos centro direktoriaus pavaduotojas Gintautas Guobys,  remonto darbai, prasidėję šių metų birželį, užtruko kelis mėnesius, vasarą baseinas nedirbo, todėl viską pavyko gana greitai pabaigti. Buvo pakeistos ir išplatintos sūkurinių vonių erdvės, naujai išklotos grindų plytelės ir dalis sienų mozaikos. Išgriovus kai kurias sienas, atsirado ir naujų erdvių, kuriose planuojama įrengti papildomas paslaugas, pvz. infraraudonųjų spindulių krėslus. Kaip minėjo vadovas, ne viskas, kas padaryta, matoma lankytojams. Baseino rūsiuose sumontuota sudėtinga sūkurinių vonių įranga, garo ir druskų generatoriai.

Atliktų darbų vertė – apie 85 tūkst. eurų, dalį skyrė savivaldybė, kita dalis panaudota iš sporto ir pramogų centro uždirbtų lėšų. Per praeitą sezoną baseine ir treniruoklių salėje apsilankė daugiau nei 46 tūkst. lankytojų. O nuo sausio iki rugsėjo mėnesio centro viešbutis buvo užimtas 100 procentų. Žinoma, kelis kartus išaugę skaičiai elektros sąskaitose verčia nerimauti ir peržiūrėti paslaugų kainas, tačiau, kaip sako vadovas, kainos pakils nedaug, didesnę dalį reikalingos elektros energijos pagamins ant stogo įrengta elektrinė, o sunkųjį laiką išgyvena visi, todėl  į ateitį visgi reikia žiūrėti optimistiškai, juolab kad dar laukia naujų planų ir idėjų įgyvendinimas.

parengė Lina Kovalevskienė

Loading...
↑ Aukštyn